Wonderwall Studio | IGUANA

Kiedy koneser pięknych ścian patrzy na fototapetę taką jak Iguana, widzi przede wszystkim finezyjny wzór, który świetnie będzie wyglądał w jego gabinecie. Kiedy my patrzymy, widzimy kolor podkładowy ściany, który trzeba ujednolicić, żeby Iguana po montażu nie zamieniła się w jaszczurkę plamistą.

Materiał: winyl na flizelinie.
Wzór: IGUANA.
Producent: Wonderwall Studio

Producenci fototapet często zaznaczają, że ich produkty doskonale nadają się do maskowania nietrafionych kolorów, dlatego wielu klientów decyduje się iść drogą na skróty i przykryć starą ścianę nową fototapetą. Wydaje się, że jest to szybkie i skuteczne rozwiązanie. Czy aby na pewno?

Dla kogoś, kto od lat specjalizuje się w montażach wydruków wielkoformatowych, w tym fototapet, wzór taki jak Iguana nie stanowi ani problemu, ani też wyzwania. Poza dobrze zwymiarowaną fototapetą dopasowaną do ściany (temat na inny post) oraz demontażem wszelkich „przeszkadzajek” w postaci wyłączników czy gniazd, wszystko sprowadza się do odpowiedniego przygotowania ściany pod montaż. Brak tego przygotowania może wiązać się dla klienta z rozczarowaniem, bo nie wyszło tak, jak planował. Wzór ma prześwity, widać linie, pęknięcia i wszystko wygląda źle…

Dla osiągnięcia pożądanego efektu wszystko trzeba robić od nowa – zerwać świeżo zamontowany wydruk, zamówić nowy i od nowa wszystko wykleić. Jest to nie tylko strata czasu, ale przede wszystkim pieniędzy.

Co zatem trzeba zrobić?

Bez względu na wybrany motyw, zawsze rekomendujemy, aby przygotować ścianę przed montażem fototapety. Właściwe przygotowanie polega na wyrównaniu powierzchni ściany, usunięciu wszelkich odpadających elementów tynku, farby, zagruntowaniu, pomalowaniu białą farbą emulsyjną oraz ponownemu zagruntowaniu. Na tak przygotowanym podłożu wzór taki jak Iguana, a więc o wysokim kontraście, z dużą ilością bieli wychodzi dokładnie tak, jak zaplanował go sobie producent i jak życzył sobie klient. Biała ściana to także gwarancja, że nic nie przebije spod fototapety i nie zakłóci estetyki wzoru.

Zobacz także: Wonderwall Studio Iguana&Cube

___
Spodobał Ci się wzór? Szukasz podobnych rozwiązań do swojego wnętrza?
Napisz do nas! biuro@media-fix.pl

Media-Fix